Koszyk:

  • Brak produktów w koszyku.

Image Alt

13 SZKOŁA NEUROMETABOLICZNA – 8-9.03.2024

Harmonogram Konferencji

Program Konferencji

PIĄTEK 08.03.2024r.

09:00 – 09:55 Rejestracja uczestników

09:55 – 10:00 Rozpoczęcie konferencji – dr Barbara Szlasa (5 min.)

Sesja: DIAGNOSTYKA WRODZONYCH WAD METABOLIZMU

10:00 – 10:30 Zwiększone stężenie amoniaku i co dalej? – dr n. med. Dariusz Rokicki - p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

10:30 – 11:05 Czy profil kwasów organicznych w moczu metodą GC-MS wystarczy do wykluczenia choroby z kręgu wrodzonych wad metabolizmu? – dr n. med. Magdalena Pajdowska Laboratorium Diagnostyczne Masdiag, Warszawa

(30 min. + 5 min. na pytania)

11:05 – 11:40 Przesiew noworodkowy – zalety i wady – mgr Ewa Głąb-Jabłońska Zakład Badań Przesiewowych i Diagnostyki Metabolicznej IMiD

(30 min. + 5 min. na pytania)

11:40 – 12:15 Diagnostyka różnicowa hipermleczanemii – lek. Dorota Wesół-Kucharska Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(30 min. + 5 min. na pytania)

12:15 – 12:25 Przerwa kawowa (10 min.)

12:25 – 13:00 MRI mózgu dla metabolistów - prof. dr hab. n. med. Elżbieta Jurkiewicz Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej IPCZD

(30 min. + 5 min. na pytania)

13:00 – 13:35 WES w chorobach metabolicznych - lek. Małgorzata Średzińska Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(30 min. + 5 min. na pytania)

13:35 – 14:10 Dysmorfia w wybranych chorobach metabolicznych - dr n. med. Antoni Pyrkosz 1; lek. Paweł Zapolnik 2

(30 min. + 5 min. na pytania)

14:10 – 14:30 Panel dyskusyjny + QUIZ dla uczestników (20 min.)

14:30 – 15:30 Obiad (60 min.)

Sesja: PSYCHIATRIA DZIECIĘCA

15:30 – 16:00 Anoreksja i zaburzenia odżywiania - różnicowanie w gabinecie pediatry – mgr Joanna Gucajtis Zakład Psychologii Zdrowia, Pracownia Psychologii Pediatrycznej IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania)

Sesja: INNE WAŻNE ZAGADNIENIA METABOLICZNE

16:00 – 16:30 Cewkowe zaburzenia transportu fosforanów (krzywica hipofosfatemiczna sprzężona z chromosomem X – XLH) – dr n. med. Dariusz Rokicki p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

16:30 – 17:00 Padaczka a wrodzone choroby metaboliczne – lek. Dorota Wesół-Kucharska Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania)

17:00 – 17:20 Przerwa kawowa (20 min.)

17:20 – 17:50 Leczenie padaczek lekoopornych kannabidiolem - prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego UM w Poznaniu

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

17:50 – 18:20 Choroba Pompego - wskazówki dla pediatry – dr n. med. Dariusz Rokicki p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

18:20 – 18:50 Dieta ketogenna - dla kogo? – lek. Magdalena Kaczor Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

18:50 – 19:30 Panel dyskusyjny + QUIZ dla uczestników (40 min.)

SOBOTA 09.03.2024r.

Sesja: TERAPIE GENOWE

09:00 – 09:30 Terapia genowa - co to jest i dla kogo? – prof. dr hab. n. med. Robert Śmigiel Kierownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych UM we Wrocławiu

(25 min. + 5 min. na pytania)

09:30 – 10:00 Terapia genowa w AADC – dr n. med. Dariusz Rokicki - p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

10:00 – 10:30 Terapia genowa w leukodystrofii metachromatycznej - lek. Magdalena Kaczor Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

wykład sponsorowany (25 min. + 5 min. na pytania)

10:30 – 10:45 Przerwa kawowa (15 min.)

Sesja: NOWE TERAPIE WE WRODZONYCH WADACH METABOLIZMU

10:45 – 11:15 Nowe terapie w zaburzeniach glikozylacji – lek. Milena Greczan Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania)

11:15 – 11:45 Nowe terapie w chorobach mitochondrialnych – lek. Dorota Wesół-Kucharska Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania)

11:45 – 12:10 Panel dyskusyjny + QUIZ dla uczestników (25 min.)

12:10 – 13:10 Obiad (60 min.)

Sesja: MANIFESTACJE KLINICZNE NEUROMETABOLIZMU

13:10 – 13:40 Niewydolność wątroby a wrodzone choroby metaboliczne – dr n. med. Dariusz Rokicki p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

13:40 – 14:10 Hipofosfatazja od objawu do rozpoznania-opis przypadku – lek. Elżbieta Drachal - II Klinika Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie

14:10 – 14:40 Neurologiczne objawy w neurofibromatozach - dr n. med. Łukasz Przysło Kierownik Kliniki Neurologii – Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi

(25 min. + 5 min. na pytania) wykład sponsorowany

14:40 – 14:55 Przerwa kawowa (15 min.)

14:55 – 15:25 Zaburzenia wzrostu w chorobach metabolicznych – dr n. med. Dariusz Rokicki p.o. Kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych IPCZD

(25 min. + 5 min. na pytania)

15:25 – 15:55 Powikłania kardiologiczne chorób spichrzeniowych – lek. Urszula Gancarczyk Oddział Kliniczny Chorób Serca i Naczyń Krakowski Szpital Specjalistyczny

(25 min. + 5 min. na pytania)

15:55 – 16:20 Panel dyskusyjny + QUIZ dla uczestników (25 min.)

16:20 – 16:25 Podsumowanie i zakończenie konferencji – dr Barbara Szlasa (5 min.)

Program Konferencji

REJESTRUJĄC SIĘ NA KONFERENCJĘ OTRZYMASZ:

Udział stacjonarny w szkoleniu.

Specjalne wydanie zjazdowe „Kliniki Pediatrycznej” zawierające wykłady w formie artykułów poglądowych.

Dostęp do nagrań video ze szkolenia przez 3 miesiące.

Materiały edukacyjno-reklamowe od partnerów konferencji.

Obiady i przerwy kawowe.

Certyfikat uczestnictwa z punktami edukacyjnymi OIL.

Wygodną eko-torbę na materiały.

Program Konferencji

PROGRAM NIEMERYTORYCZNY

Wieczór z muzyką na żywo (standardy jazzowe, piosenka literacka) - Basia Małecka z zespołem - 08.03.24, godz. 20:00

Nie finansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE

Zaproszenie

Kliknij poniżej aby się zarejestrować

Centrum konferencyjne WEST GATE – Al. Jerozolimskie 92, Warszawa

Zaproszenie

Opcje noclegu dla uczestników:

W momencie dokonywania rezerwacji z kodem : Klinika Pediatryczna, otrzymacie Państwo 15% zniżki na nocleg.

 

  • HOTEL Campanile ***
    Ul. Towarowa 2
    00-811 Warszawa
    res.warsaw@campanile.com
    Phone: + 48 22 582 75 00

 

  • Hotel Golden Tulip****
    Ul. Towarowa 2
    00-811 Warszawa
    RES@goldentulipwarsawcentre.com

Phone: + 48 22 582 75 00

Rejestracja

Resetuj hasło

Na naszej stronie używamy plików cookies, kontynuując akceptujesz warunki polityki prywatności. więcej informacji.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close